FloorpanLaminat parkeler orta yoğunlukta lif levha (MDF) veya yüksek yoğunlukta lif levhanın (HDF) iki yüzünün kaplanmasıyla oluşan ve üretiminde dekor kağıdı, üst kaplama, balans kağıdı gibi malzemelerin kullanıldığı genellikle kapalı alanlarda ofis ve konutlarda yer döşemesinde kullanılan, masif parke ve lamine parke gibi daha üst ürün grubuna alternatif ürünlerdir. Laminat parkeler masif parkeler gibi sistire cila gerektirmez, kolay çizilmez ve aşınmaz.
 
Kolay  uygulanabilir olması,  doğal, dekoratif ve sıcak görünümü, yeterli fiziksel mekaniksel özelliklere sahip olması, hijyenik yapısı, uygun fiyatı, kolay temizlenebilir olması, çevre ile ilgili olumlu özellikleri, bol bulunabilir olması gibi nedenlerle, önce Avrupa ve A.B.D , takip  eden yıllarda da ülkemizde yaygın  kullanımı kabul  görmüş ve  yer  döşemeleri  pazarından etkin bir Pazar payı almayı başarmıştır.
 
Kastamonu Entegre A.Ş.’nin üretmiş olduğu ürünler arasında laminat parke çok önemli bir konuma sahiptir. 1999 yılında ilk laminat parke üretimine başlamış ve bugün 40 milyon  m² üretim kapasitesine ulaşmıştır. Üç ayrı tesiste ( Gebze, Kastamonu ve Adana ) yeni ve son teknoloji ürünü makinelerde üretim yapılmaktadır. Her ürün üretim aşamasında  60 ayrı testten geçirilerek parke haline gelmektedir. Bu nedenle Türkiye’de en çok tercih edilen laminat parke konumundadır.
 
FLOORPAN komple bir yer döşeme sistemi olarak dünya standartlarında AC3 ve AC4 olarak 7 mm ( FLOORPAN SILVER )  ve 8 mm. kalınlığında, 1295 mm. x 191 mm. ebadında, zengin renk ve desen çeşidi ile Gebze tesislerinde, 1205 mm x 195 mm. ebadında Kastamonu ve Adana tesislerinde üretilir. Gebze laminat parke hattımız, dünya lideri  HOMAG firması  tarafından  kurulmuş ve en son  teknoloji ile donatılmıştır.
 
Laminat parke üretiminde orman bakım ve aralama çalışmalarında elde edilen ikincil kısımlar ve plantasyon şeklinde yetiştirilen ağaçlar kullanıldığı için doğal ormanlara zarar verilmez. Bu özelliğiyle laminat parke çevre dostu bir üründür.

www.floorpan.com.tr